SEPSI - VIITORUL 2-2 // Antrenorul Csaba Laszlo radiografiază egalul spectaculos cu Viitorul » De ce a luat „roșu” pe final

Csaba Laszlo // foto: Bogdan Bălaș

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 04 August 2019

Csaba Laszlo, antrenorul celor de la Sepsi, a vorbit despre remiza spectaculoasă cu Viitorul, 2-2, explicând și motivul pentru care arbitrul Horațiu Feșnic i-a acordat cartonașul roșu la finalul partidei.

„Le-am spus în vestiar, la pauză, că Viitorul va veni peste noi, dar am făcut unele prostii, iar Viitorul a înscris. Jucătorii mei au fost curajoși, au egalat și au luat punct. Trebuie să-mi felicit jucătorii pentru că au crezut că pot egala. Viitorul a avut acele ocazii în repriza a doua pentru că noi am făcut acele greșeli, care nu-și au locul la acest nivel.

Sunt puțin supărat, arbitrul mi-a dat cartonaș roșu pentru că am pătruns în teren după gol pentru a mă bucura. De asta am luat roșu”, a declarat Csaba Laszlo, la TV Telekom Sport.

Citește AICI cronica partidei Sepsi - Viitorul 2-2

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional