ASTRA - FCSB 2-1 // Reacție explozivă după meci! Patronul Ioan Niculae n-a vrut să discute cu presa: „Să dea interviu scamatorul cu #10!”

Florin Tănase

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 05 August 2019

Patronul Astrei Giurgiu, Ioan Niculae, n-a vrut să acorde nici un interviu presei după ce echipa sa a învins FCSB, 2-1 (Gheorghe 20, Alibec 75 / Oaidă 28).

Acesta a plecat de la stadion refuzând să discute cu mass-media, dar le-a transmis jurnaliștilor din mers: „Să dea interviu scamatorul cu numărul 10! Să se ducă la Teatrul Național!”.

Acesta a făcut referire la căpitanul stelist Florin Tănase, decarul lui FCSB, care a intrat la pauză în locul lui Gikiewicz. Tănase a căzut în careu, cerând penalty la o fază din minutul 74. „A fost tras de tricou, se vede”, a fost opinia fostului arbitru Ion Crăciunescu la TV Digi Sport. „Dacă nu primim 11 metri, ce să mai zic? A fost penalty”, a spus și Gigi Becali.

Astra - FCSB 2-1

• Au marcat: V. Gheorghe 20, Alibec 75 / Oaidă 28