Liga 2

RAPID - CHIAJNA 3-1// Daniel Pancu, după prima victorie cu Rapid în Liga 2: „La cum am jucat, puține echipe din Liga 1 ne-ar fi rezistat”

Articol de Victor Vrînceanu  —  Saturday, 10 August 2019

Rapid s-a impus în etapa secundă din Liga 2, 3-1 contra Chiajnei, și a obținut prima victorie din acest sezon. (Detalii AICI)

După meci, antrenorul Daniel Pancu și-a felicitat jucătorii pentru evoluție și a vorbit despre ratările mari avute de echipa sa.

„După un meci nereușit în prima etapă, cu Farul, am pregătit foarte bine echipa, din punct de vedere mental, pentru jocul de azi. La cum am jucat azi, puține echipe din Liga 1 ne-ar fi rezistat. Am dominat meciul din primul minut până spre final, când jucătorii au acuzat crampe. Îi felicit pe jucători pentru că au dovedit că sunt demni să poarte tricoul Rapidului!

Pe lângă multe lucruri pozitive, au fost și unele negative. Am ratat din poziții clare, dar ăsta e spiritul Rapidului, spectacol și ocazii monumentale. Nu m-ar fi mirat să primim gol în minutul 90+5”, a spus după meci Daniel Pancu.

„Am jucat pe o căldură insuportabilă. Era firesc să apară crampele” - Daniel Pancu