Europa League

MLADA BOLESLAV - FCSB // FOTO Fază controversată în finalul primei reprize! Cehilor li s-a anulat un gol pentru fault în atac

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 15 August 2019

Mlada Boleslav și FCSB joacă acum în manșa a doua din turul III din preliminariile Europa League.

În minutul 42, la scorul de 0-0, a avut loc cea mai controversată fază a primei reprize. După o minge recentrată în careu, arbitrul Jonathan Lardot a dat fault în atac după un duel între portarul Andrei Vlad și fundașul Krapka.

Jucătorul cehilor a trimis în poartă cu capul o minge pe care Andrei Vlad avea mâinile puse, însă centralul nu a validat golul. A considerat că românul a fost faultat.

Jucătorii cehi au protestat vehement, spunând că portarul FCSB nu avea mingea în control, dar arbitrul a menținut decizia inițială.