CHINDIA TÂRGOVIȘTE - DINAMO 3-2 // Dusan Uhrin, explicații după debutul catastrofal: „Trebuie să schimbăm atmosfera!”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 16 August 2019

Dusan Uhrin jr. (51 de ani)  a debutat cu înfrângere la Dinamo. Roș-albii au pierdut contra Chindiei Târgoviște, scor 2-3 (Montini '54, Nistor '82 / Neguț '19, Leca '45+3, Cherchez '65 pen.), și au revenit pe ultimul loc în clasamentul Ligii 1.

După meci, tehnicianul a încercat să găsească explicații pentru înfrângere, considerând totodată că echipa sa a jucat cu prea multă frică: „Am jucat rău în prima repriză, nu știu ce a așteptat echipa. În repriza secundă am jucat mai bine, dar per total n-am avut o evoluție bună. N-am marcat nici cât timp am fost în inferioritate. Poate n-am avut nici noroc, dar trebuie să mergem înainte.

În primul rând, trebuie să schimbăm atmosfera, trebuie să schimbăm ceea ce se întâmplă în vestiar. Trebuie să schimbăm în defensivă pentru că luăm foarte multe goluri, trebuie să rezolvăm această problemă. Cred că jucătorii vor începe să aibă mai multă încredere în perioada următoare.

Trebuie să ne gândim cum să jucăm bine din primul minut, nu doar din repriza secundă. Poate că jucătorii noștri tineri au fost puțini temători. ”, a spus Dusan Uhrin, plin de amărăciune, la Look Sport.

Vezi și:

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - DINAMO 3-2 // VIDEO+FOTO Uhrin n-a schimbat nimic! Roș-albii pierd contra Chindiei și revin pe ULTIMUL LOC

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!