Europa League

FCSB - GUIMARAES // Ilie Dumitrescu a avut mai mulți remarcați după prima repriză

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 22 August 2019

FCSB - GUIMARAES // Ilie Dumitrescu (50 de ani) a vorbit în termeni laudativi despre jucătorii FCSB-ului la pauza meciului cu echipa portugheză. După 45 de minute, scorul a fost egal, 0-0, însă prestația roș-albaștrilor a fost remarcată de către analist.

FCSB a fost o echipă complexă în prima repriză. Am văzut construcție de pe linia de fund, cei 3 mijlocași și cei doi fundași centrali au făcut un meci bun, Panțîru la fel. A fost o repriză consistentă, păcat că n-am reușit să marcăm, a declarat Ilie Dumitrescu, la TV Digi Sport.

După un gol anulat al lui Planic, o bară a lui Florinel Coman și o primă repriză dominată de roș-albaștri, FCSB forțează acum victoria în repriza secundă.

Vezi AICI toate detaliile de la FCSB - Guimaraes

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!