ACADEMICA CLINCENI - SEPSI 1-1 // VIDEO Eroare gravă de arbitraj la golul doi al partidei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 24 August 2019

Academica Clinceni și Sepsi au terminat la egalitate, 1-1, meciul din etapa cu numărul 7. Oaspeții au egalat la unu după o greșeală gravă de arbitraj.

Academica Clinceni a deschis scorul în minutul 24, printr-un penalty transformat de Cebotaru. Covăsnenii au egalat în minutul 36, într-o fază în care fundașul central Hrvoje Barisic era într-o poziție evidentă de ofsaid. Jucătorul lui Csaba Laszlo a contribuit decisiv la golul rezultat în urma unui carambol pe linia porții.

Tușierul Dragoş Iliescu nu a ridicat fanionul și i-a permis elvețianului Goran Karanovic să marcheze al treilea său gol stagional.

Vezi VIDEO cu faza incriminată

A stricat clasamentul :)

Înaintea golului egalizator, clasamentul live al Ligii 1 arăta neverosimil. Cele trei puncte ale Clinceniului făceau ca FCSB și Dinamo să ocupe ultimele două poziții.

VEZI ȘI:

VIDEO Gică Hagi, despre numirile lui Victor Pițurcă și Bogdan Vintilă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!