VIDEO De ce nu a luat Cristi Bălgrădean cartonaș roșu la faza primului penalty

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 25 August 2019

Gaz Metan Mediaș și FCSB s-au întâlnit în etapa a șaptea din Liga 1, iar portarul vicecampioanei, Cristi Bălgrădean (31 de ani) a comis-o în repriza a doua, dar a fost iertat de la un cartonaș roșu.

Vezi AICI desfășurarea partidei

În minutul 58 al partidei, Gaz Metan Mediaș a dus scorul la 2-0, în urma unui penalty transformat de către Marius Constantin.

Bălgrădean a fost cel care l-a faultat pe Sergiu Buș, în careu, iar Marius Avram a dictat fără ezitare penalty și cartonaș galben pentru portarul FCSB-ului.

De ce nu a primit cartonaș roșu?

Conform noului regulament de joc, Bălgrădean a urmărit în permanență să joace mingea. Portarul, intrat în minutul 35 în locul lui Andrei Vlad, l-a faultat pe Buș în timp ce încerca să ajungă la balon și arbitrul este acoperit de noile directive.

Vezi AICI VIDEO cu faza

VEZI ȘI:

VIITORUL - FC VOLUNTARI 4-0 // Gheorghe Hagi, încântat de revenirea lui Rivaldinho + Ce mutări mai pregătește: „Să nu credeți că ne-am pierdut creativitatea”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!