Nationala

ROMÂNIA - SPANIA 1-2 // Pancu, atac devastator: „În prima repriză am fost jaloane! Niciodată nu m-am simțit mai mic ca român”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 06 septembrie 2019

Daniel Pancu (42 de ani), antrenorul Rapidului, a vorbit despre înfrângerea României împotriva Spaniei, scor 1-2 (Andone 59 / Ramos 29 pen., Alcacer 47), și a criticat prestația „tricolorilor” din prima repriză.

• Următorul meci pentru „tricolori” este cu Malta, duminică, 8 septembrie, de la ora 19:00, la Ploiești, liveTEXT pe GSP.ro și în direct la ProTV

„Diferența valorică între ei și noi e imensă, dar asta nu scuză cu nimic faptul că în prima repriză am fost jaloane. Până nu le-am dat o pălmuță peste nas sau peste dinți, să-i controlăm puțin, nu am avut nicio șansă. Putea să fie 5-0 la pauză. O catastrofă! Nu s-a mai văzut în istorie așa ceva.

Nu poți să spui că meritam egalul după meciul de aseară. Niciodată nu m-am simțit mai mic ca român decât în prima repriză cu Spania”, a declarat Pancu, conform TV Telekom Sport.

9 goluriîn 27 de selecții la echipa națională a reușit Daniel Pancu de-a lungul carierei

• 5 septembrie 2019: Feroe – Suedia 0-4, Norvegia – Malta 2-0, România – Spania 1-2
  • 8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
  • 12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
  • 15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
  • 15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
  • 18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

VEZI ȘI:

Audiență imensă pentru ProTV la meciul România - Spania » 3,2 milioane de români în minutul de aur!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!