Stranieri

VIDEO Maestrul Alex » Mitriță încântă din nou la New York City! Execuție perfectă a fostului craiovean

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 12 septembrie 2019

New York City a remizat pe teren propriu, 1-1 cu Toronto FC, într-un meci în care Alex Mitriță (24 de ani) a marcat un supergol.

În minutul 5, românul a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri. Mitriță a trimis plasat, în vinclu, iar portarul Westberg nu a avut nicio șansă.

Toronto a egalat în minutul 40, prin Pozuelo, din penalty, și putea câștiga dacă același Pozuelo marca de la 11 metri în minutul 77.

După 29 de etape, New York City este lider în Conferința de Est, cu 54 de puncte. Mitirță trece printr-o formă foarte bună în MLS, având 8 goluri în 25 de meciuri.

27 de goluriși 15 assist-uri are Carlos Vela, golgeterul din MLS

Vezi și:

FOTO Al Tai - Al Mojzel 3-0 » Claudiu Niculescu, 3 victorii în 4 meciuri în Arabia Saudită! Azi a venit primul triumf acasă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!