Stranieri

Anderlecht - Royal Antwerp 1-2 // Victorie imensă pentru Ladislau Bölöni pe terenul echipei lui Vincent Kompany

Articol de Theodor Jumătate  —  duminică, 15 septembrie 2019

ANDERLECHT - ROYAL ANTWERP 1-2 // Echipa lui Loți Bölöni a învins azi la Bruxelles, în fața lui Anderlecht, antrenată de Vincent Kompany, scor 2-1.

Avându-i titulari pe cei trei jucători experimentați achiziționați în această vară (Mirallas, Defour și Hoedt), roș-albii au controlat repriza secundă și au marcat de două ori: israelianul Refaelov a deschis scorul (49), iar japonezul Miyoshi a înscris golul victoriei în final (87). Chadli egalase (65), Anderlecht jucând în inferioritate din minutul 78 (eliminat Lokonga)

După 6 etape, Antwerp e pe locul 4, cu 12 puncte, în timp ce Anderlecht continuă sezonul dezamăgitor, situându-se pe locul 13, cu 5 puncte. Vezi aici clasamentul actualizat din Belgia!

Vezi și:

SPAL - LAZIO 2-1 // Profită și CFR Cluj de erorile laziale? Înfrângere în Serie A, după un meci groazic făcut de Ștefan Radu

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!