CRAIOVA - FCSB 0-1 // EXCLUSIV Gigi Becali, prima reacție după victoria norocoasă din derby: „A fost ca pe vremuri!”

Articol de Remus Dinu  —  Sunday, 15 September 2019

Gigi Becali, finanțatorul celor de la FCSB, a comentat victoria reușită de echipa sa în deplasare cu CS Universitatea Craiova, scor 1-0.

„Ce să mai vorbesc? Zero șuturi pe poartă, nu au trecut de centrul terenului în prima repriză. Asta e tot ce vreau să spun. N-au avut niciun șut pe poartă tot meciul, jucătorii lor n-au trecut de jumătatea terenului. S-a jucat ca pe vremuri, toți la o singură poartă!”, a declarat Gigi Becali pentru GSP.ro.

Becali a reclamat și faza controversată din prima repriză, în care Istvan Kovacs nu a dictat penalty la contactul dintre Kelic și Florinel Coman. „Am avut penalty clar la Coman”, a spus finanțatorul vicecampioanei.

FCSB, victorie norocoasă la Craiova

FCSB a dat lovitura pe final în derby-ul cu CS U Craiova, scor 1-0, echipa lui Bogdan Vintilă plecând cu toate punctele din Oltenia la debutul lui Victor Pițurcă.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 88, când nou-venitul Juvhel Tsoumou a profitat de o respingere greșită a lui Pigliacelli.

Vezi AICI toate detaliile de la Craiova - FCSB

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!