BORUSSIA DORTMUND - BARCELONA // VIDEO Leo Messi nu va fi titular în Borussia - Barcelona » Planul lui Valverde pentru starul catalanilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 17 septembrie 2019

Barcelona, semifinalistă anul trecut, debutează azi, la Dortmund, în noul sezon din UEFA Champions League.

• Borussia Dortmund - Barcelona va începe la 22:00 și va fi liveTEXT, video și foto pe GSP.RO și în direct pe TV Digi Sport, TV Telekom Sport și Look Plus

Partida de pe Signal Iduna Park reprezintă prima ocazie pentru Leo Messi de a juca în acest sezon. Atacantul argentinian de 32 de ani a fost accidentat de pe 5 august și nu a bifat niciun minut în meciurile oficiale.

Leo este în lotul pentru meciul cu Borussia, dar va începe partida de pe banca de rezerve. Presa din Spania scrie că antrenorul Ernesto Valverde nu vrea să riște și să-l bage din primul minut, dar îl va introduce în repriza a doua.

12 goluria marcat Leo Messi în sezonul trecut al Ligii Campionilor

Astfel, cel mai probabil, Valverde îi va titulariza în atac pe Carles Perez, Luis Suarez și Antoine Griezmann.

ECHIPE PROBABILE:

DORTMUND: Bürki - Hakimi, Akanji, Hummels, R. Guerreiro - Witsel, Delaney - Sancho, Reus, T. Hazard - Paco Alcácer

BARCELONA: ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Busquets - Sergi Roberto, F. de Jong - C. Pérez, L. Suárez, Griezmann

Arbitru: Ovidiu Hațegan