Liga Campionilor

ATLETICO - JUVENTUS 2-2 // FOTO Spaniolii acuză: nu le-a fost acordată o lovitură de la 11 metri în minutele de final

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 19 septembrie 2019

Atletico Madrid și Juventus Torino au remizat, scor 2-2, în primul meci din faza grupelor Ligii Campionilor. Spaniolii consideră că au fost privați de un penalty în minutele de final.

În minutul 84, la scorul de 2-1 pentru Juventus, mingea degajată de olandezul De Ligt l-a lovit pe Bonucci în braț. Fundașul central italian se afla la o distanță de aproximativ un metru. „Centralul” olandez Danny Makkelie nu a dictat nimic, în ciuda protestelor vehemente venite din tabăra lui Aletico. Diego Costa a văzut și un cartonaș galben pentru modul în care a încercat să schimbe decizia.

Din imaginele surprise de camerele TV, arbitrul înfruntării nu s-a consultat cu oamenii responsabili de arbitrajul video.

Madrilenii au izbutit totuși egalarea. Herrera, intrat în partea secundă, a plasat excelent o minge cu capul în minutul 90.

Vezi și:

LEVERKUSEN - LOKOMOTIV MOSCOVA // VIDEO Gafa etapei a avut loc în Germania » Portarul lui Leverkusen a avut un moment de rătăcire

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!