Liga Campionilor

CFR CLUJ - LAZIO 2-1 // FOTO Noroc că nu e VAR! „Vulpoiul” Djokovic l-a păcălit pe arbitru și a obținut un penalty-ul din care Deac a egalat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 19 septembrie 2019

CFR Cluj a egalat-o pe Lazio înainte de pauză, 1-1, în debutul grupelor Europa League, în urma unei greșeli de arbitraj. „Feroviarii” s-au impus în final cu 2-1.

În minutul 41, campioana României a marcat dintr-o lovitură de pedeapsă inexistentă. Djokovic și Lucas Leiva s-au aflat într-un duel în careu la o lovitură de colț, fază la care arbitrul a arătat penalty fără să ezite.

Arbitrul polonez Daniel Stefanski s-a înșelat însă. Pe imagini s-a văzut însă că este vorba doar de o ținere reciprocă a celor doi jucători, însă „vulpoiul” Djokovic a știut cum să cadă.

Ciprian Deac a înscris fără nicio problemă din lovitura de pedeapsă și la pauză cele două echipe au intrat la egalitate, 1-1.

Meciul dintre CFR Cluj și Lazio poate fi urmărit AICI!

PROGRAMUL COMPLET AL CAMPIOANEI ROMÂNIEI, GRUPA E:

• CFR Cluj - Lazio, 19 septembrie, ora 19:55 (celălalt meci e Rennes - Celtic)
  • Celtic - CFR Cluj, 3 octombrie, ora 22:00 (celălalt meci e Lazio - Rennes)
  • Rennes - CFR Cluj, 24 octombrie, ora 22:00 (celălalt meci e Celtic - Lazio)
  • CFR Cluj - Rennes, 7 noiembrie, ora 19:55 (celălalt meci e Lazio - Celtic)
  • Lazio - CFR Cluj, 28 noiembrie, ora 22:00 (celălalt meci e Celtic - Rennes)
  • CFR Cluj - Celtic , 12 decembrie, ora 19:55 (celălalt meci e Rennes - Lazio)

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!