Stranieri

LUDOGOREȚ - ȚSKA MOSCOVA 5-1 // VIDEO Claudiu Keșeru, hattrick de senzație în Europa League! Primul gol a fost COLOSAL

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 19 September 2019

Claudiu Keșeru a debutat în grupele Europa League cu un hattrick de senzație în victoria lui Ludogoreț în fața celor de la ȚSKA Moscova, scor 5-1.

Atacantul român a reușit două goluri superbe și o reușită de la 11 metri. Primul gol l-a semnat în minutul 52, la scorul de 2-1, când a reluat din voleu o minge venită de la Wanderson.

Keșeru a mai înscris o dată în minutul 68, când a primit o pasă la 12 metri și a reluat din prima în plasă. Românul a stabilit scorul final cinci minute mai târziu dintr-o lovitură de pedeapsă.

După prima etapă din Europa League, Claudiu Keșeru e lider în clasamentul marcatorilor, cu 3 reușite, fiind urmat de alți 8 jucători care au câte două goluri.

Dragoș Grigore și Claudiu Keșeru au fost integraliști pentru Ludogoreț, în timp ce Cosmin Moți a fost rezervă neutilizată.

Vezi și:

CFR CLUJ - LAZIO 2-1 // Ciprian Deac și Omrani au prins aripi: „Asta e adevărata față a CFR-ului!” + obiectiv îndrăzneț

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!