GRANADA - BARCELONA 2-0 // Surpriză de proporții! Barcelona învinsă de Granada, liderul neașteptat din La Liga

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 septembrie 2019

Barcelona a înregistrat al treilea meci fără succes în noul sezon din La Liga, scor 0-2 pe terenul celor de la Granada.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 2, prin reușita lui Azeez, stabilind astfel și rezultatul primei reprize.

La pauză au intrat în teren Lionel Messi și Ansu Fati, însă aceștia nu au reușit să schimbe jocul formației catalane.

Granada a majorat diferența în minutul 66, când Vadillo a transformat fără probleme un penalty.

În urma acestui rezultat, Granada a urcat pe prima poziție în clasamentul primei ligi din Spania, în timp ce Barcelona ocupă locul 7.

Granada - Barcelona 2-0

VEZI ȘI:

GENK - OOSTENDE 3-1 // VIDEO Ianis profită de șansă » Titular la Genk, Hagi jr. a fost decisiv la deschiderea scorului

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!