Mititelu a spus că atunci când era tânăr şi făcea deplasări cu Universitatea în ţară, în calitate de suporter, simpatiza cu Rapidul. "Când jucam în Capitală cu echipele bucureştene, ne ducem împreună cu galeria la meciurile Rapidului din Divizia B. Dimineaţa îi susţineam noi pe ei, iar după-amiaza invers. Erau vremuri frumoase, galeriile erau înfrăţite. Totuşi s-a rupt acum, pentru că şi Rapidul s-a luat după practicile bucureştene" a spus Mititelu.
Referitor la meciul contra alb-vişiniilor, programat duminică, în etapa a 23-a a Ligii I, oficialul craiovenilor a afirmat că nu are de luat nicio revanşă faţă de Mircea Rednic, care a antrenat şi el formaţia din Bănie: "Ce revanşă să iau eu în faţa lui Rednic? Poate Nicolo Napoli, dar nici el. Apropo, este un duel inedit între cei doi, după ce Rednic a venit în locul său pe bancă la Universitatea, dar nu este altceva decât un derby de tradiţie şi atât. Rednic este un antrenor bun, dar nu poate el să facă minuni, minuni în fotbalul românesc au făcut doar Hagi, Oblemenco şi Ilie Balaci".
Adrian Mititelu a încheiat spunând că îşi doreşte ca Universitatea Craiova să câştige pentru fani şi nu pentru el: "Nu aştept să-mi facă mie cadou succesul, ci să câştige pentru cei 1,5-2 milioane de suporteri ai Universităţii. Lor să le dăruiască succesul pentru că aşteaptă de foarte mult timp bucurii de la ei".
Partida Universitatea Craiova-Rapid, din etapa a 23-a a Ligii I, se va disputa duminică, de la ora 15:30, şi va fi transmisă de Naţional TV şi GSP.ro.
sursa: NewsIn
{{text}}