Liga 2

CSIKSZEREDA - U CLUJ 1-1 // „Șepcile roșii” se încurcă la Miercurea Ciuc, în meciul în care gazdele și-au inaugurat instalația de nocturnă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 27 septembrie 2019

U Cluj n-a reușit să continue seria victoriilor și a plecat cu un singur punct din deplasarea de la Miercurea Ciuc contra celor de la Csikszereda. A fost la 1-1 după 90 de minute alerte, cu numeroase ocazii de poartă.

La meciul în care și-au inaugurat nocturna, jucătorii lui Valentin Suciu au dominat prima repriză, perioadă în care au avut ocaziile mai mari, fără să reușească însă să înscrie.

Deschiderea de scor a venit, până la urmă, în minutul 1-0, la capătul unei faze de toată frumusețea. Angajat ideal de Logon, Szilard Magyari l-a învins pe Dur-Bozoancă grație unui șut imparabil din interiorul careului.

U Cluj a reușit până la urmă să egaleze, prin Artur Crăciun. Acesta a fost omul potrivit la locul potrivit și a înscris cu o lovitură de cap, după o fază fixă, în minutul 76.

Csikszereda - U Cluj 1-1

• Au marcat: Magyari '65 / A. Crăciun '76

Echipele de start

Csikszereda Miercurea Ciuc: Bordas - Palmeş, Mitra, Csonka, Simo - Berde, Casiadi - Magyari, Eder Gonzalez, Kalman - Bajko
Rezerve: Gyenge - Sz. Veres, Raul Julia, M. Corbu, Logon, Barta, M. Takacs
Antrenor: Valentin Suciu

U Cluj: Dur-Bozoancă - R. Takacs, Kay, Art. Crăciun, Berci, Tiago Gomes - Rafa Miranda, Dican, G. Florescu, Gavra - Al. Pop
Rezerve: Tordai - Taub, Burghele, Telcean, Nic. Pîrvulescu, Andre Ceitil, Inacio Miguel
Antrenor: Adrian Falub

Stadion: „Municipal” (Miercurea Ciuc)
Arbitru: Bogdan Dumitrache (București) / A1: Florin Alexandru Vișan (Galați) / A2: Daniel Vlase (Galați)

PUBLICITATE » VIDEO GHID COMPLET Explicăm un nou tip de pariu: cum să pariezi împotriva altor jucători

Vezi și:

Decizie drastică luată de FRF! U Cluj, victorie la „masa verde” după ce pierduse cu 2-3 + Cum arată noul clasament din Liga 2

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!