Tenis

ANDREESCU - OSAKA 7-5, 3-6, 4-6 // Reacția Biancăi Andreescu după meci: „Am uitat ce sentimente sunt când pierzi. Sincer, nu e deloc plăcut”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 04 October 2019

Bianca Andreescu (19 ani, 6 WTA) a oferit declarații după duelul pierdut cu Naomi Osaka (21 de ani, 4 WTA) în sferturile de finală de la Beijing, scor 7-5, 3-6, 4-6.

• În semifinalele de la Beijing, Osaka va juca împotriva danezei Caroline Wozniaki (29 de ani, 19 WTA), care a trecut de rusoaica Daria Kasatkina (22 de ani, 45 WTA), cu scorul de 6-3, 7-6 (5), după o oră și 40 de minute de joc

Am uitat ce sentimente sunt în momentul în care pierzi și, sincer, nu e deloc plăcut. Nu mi-a fost dor.

Sunt dezamăgită, dar, în acelaşi timp, mândră de mine şi de modul în care am jucat azi.

Sper că meciul a fost distractiv. Eu și Osaka vom avea cu siguranță mai multe meciuri de genul acesta”, a spus Bianca.

PUNCTUL DE MECI

După acest turneu din China, Andreescu are 5.050 de puncte și a urcat două poziții, depășind-o pe Simona Halep (28 de ani), care e pe 5, cu 4.962 puncte.

De asemenea, Bianca, în cazul în care reușea să se impună la Beijing, putea urca pe locul 3 WTA.

VIDEO Scandalos! Moment penibil în tenisul mondial, cu arbitrul Gianluca Moscarella: „Ți-e cald? Ești foarte sexy!”

VIDEO Imagini șocante la Beijing! S-au băutut la un meci de tenis de la China Open