FCSB - DINAMO 1-1 // NOTE GSP Premianții și repetenții din Derby de România » Cine a primit cea mai mare notă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 06 octombrie 2019

FCSB și Dinamo au remizat, scor 1-1, în cel mai interesant meci al etapei cu numărul 12 din Liga 1, care și-a respectat de altfel statutul de derby.

„Câinii” au deschis scorul prin fundașul Denis Ciobotariu, în minutul 9, dintr-o lovitură de cap la centrarea din corner a lui Dan Nistor. Apoi, fiul lui Liviu Ciobotariu a devenit complice la golul egalizator reușit de FCSB.

El, Mihai Popescu și Ante Puljic au asistat neputincioși la mișcările din careu ale lui Florin Tănase.

Decarul roș-albaștrilor i-a trimis balonul lui Florinel Coman, apărut din spate, care a reușit să egaleze și să consemneze scorul final al meciului în același timp, 1-1 din minutul 28.

8a fost cea mai mare notă primită aseară, care a revenit următorilor: Coman, Tănase, Nistor și Piscitelli

5au primit cei mai slabi fotbaliști din derby: Manea, Moruțan, Ovidiu Popescu, Man, Vînă, Gnohere, Oaidă, Moldoveanu, Răuță, Mrzljak și Corbu

6a fost nota celor doi antrenori, Bogdan Vintilă și Dusan Uhrin

NOTE GSP

Bătaie la finalul derby-ului! Suporterii de la FCSB au intrat peste dinamoviști

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!