Nationala

ROMÂNIA - NORVEGIA // UPDATE Contra a recunoscut! Ce a făcut după ce l-a înjurat pe Pușcaș: „F*** morții mă-tii!”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 15 octombrie 2019

România și Norvegia se înfruntă în preliminariile EURO 2020. Cosmin Contra a avut o reacție reprobabilă după penalty-ul ratat de George Pușcaș în minutul 52, la scorul de 0-0.

UPDATE

După meci, Cosmin Contra a recunoscut greșeala: „Am greșit. Se mai întâmplă astfel de lucruri pe teren. Îmi cer scuze. Am vorbit deja cu Pușcaș”.

Știrea inițială

George Pușcaș a executat slab, pe jos, un penalty obținut de Nicușor Bancu în minutul 52. Selecționerul Contra nu a putut urmări execuția și a sărbătorit inițial, crezând că atacantul a reușit să marcheze.

Când s-a dezmeticit, Contra a avut o reacție reprobabilă, înjurându-l pe atacantul naționalei: „F** morții mă-tii să îți f**, Pușcaș!”

VEZI ȘI:

ROMÂNIA - NORVEGIA // VIDEO + FOTO Moment FANTASTIC pe Arena Națională! Imnul României a răsunat mai tare ca niciodată din glasurile celor 30.000 de copii

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!