Nationala

ROMÂNIA - NORVEGIA 1-1 // FOTO Ce nu s-a văzut la TV » Gest superb al lui Andrei Radu! A intrat pe teren și le-a făcut pe plac copiilor din tribune :D

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 16 octombrie 2019

România a remizat cu Norvegia, scor 1-1, pe Arena Națională, sub privirile a aproximativ 30.000 de copii. La pauză, aceștia l-au pus la treabă pe portarul Andrei Radu (22 de ani).

Micuții i-au scandat numele lui Andrei Radu la pauza meciului, când portarul se încălzea alături de Florin Niță. Apoi, i-au strigat din tribună portarului să ia mingea și să încerce să execute o foarfecă. Radu n-a stat pe gânduri și le-a făcut pe plac.

A luat o minge și a încercat să îi dea gol lui Niță din foarfecă laterală. Nu a reușit din prima, dar când a marcat, micii suporteri au sărit de bucurie și au continuat să îl aclame, a remarcat Eurosport.

După meci, portarul lui Genoa a făcut cadou unui puști din tribune tricoul său de joc.

VIDEO // IMNUL ROMÂNIEI ÎNAINTE DE MECI

VEZI ȘI:

ROMÂNIA - NORVEGIA 1-1 // Paul Anton, impresionat de copiii din tribune: „A fost mai emoționant ca niciodată” + Îi ia apărarea lui George Pușcaș

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!