Stranieri

Laurențiu Reghecampf, umilit în Emiratele Arabe Unite » Formația lui e pe ultimul loc

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 octombrie 2019

Al Wasl, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf (44 de ani), a fost umilită pe teren propriu de Al Sharjah, scor 1-5.

Presiunea e din ce în ce mai mare pe Laurențiu Reghecampf. Al Wasl a pierdut 6 din ultimele 7 meciuri jucate în toate competițiile și a ajuns pe ultimul loc în prima ligă din Emiratele Arabe Unite, cu un golaveraj de 2-9.

Astăzi, în fața liderului Al Sharjah, formația lui Reghecampf a încasat trei goluri în doar 17 minute, în intervalul 24-41 al primei reprize. Golul de onoare al gazdelor a venit la scorul de 0-4, în minutul 80, de la brazilianul Fabio Lima. Alt brazilian, Marcus Meloni, a stabilit rezultatul final în minutul 83.

Vezi și:

TRABZONSPOR - GAZIANTEP 4-1 // Marius Șumudică, învins categoric în Turcia! Norvegianul care a marcat în egalul cu România a fost omul meciului

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!