MALLORCA - REAL MADRID 1-0 // Formația lui Zidane pierde primul loc în La Liga!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 19 October 2019

Real Madrid a fost învinsă în deplasarea de la Mallorca, scor 0-1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de ivorianul Junior Lago în minutul 7 cu un șut plasat la colțul lung, din interiorul careului de 16 metri.

Real a controlat restul partidei, dar fără a-și crea multe șanse de poartă. Finalul de joc a fost și mai greu pentru „galactici”. Odriozola a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 74 pentru un fault comis în tușă, aproape de centrul terenului.

Real Madrid a pierdut poziția de lider în Spania. Madrilenii au căzut pe 2, cu 18 puncte, unul mai puțin decât marea rivală FC Barcelona.

Echipele de start

Mallorca: M. Reina - Sastre, Valjent, Raillo, Gamez Lopez - Febas, |Baba Mohammed, Sevilla - Rodriguez, Budimir, Junior
Rezerve: Fabricio - Campos, Agbenyenu, Kubo, Pedraza, Orats, Trajkovski
Antrenor: Vicente Moreno

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Militao, Ramos, Marcelo - Rodriguez, Isco, Casemiro, Junior Vinicius - Jovic, Benzema
Rezerve: Areola - Diaz, Mariano, Mendy, Rodrygo, Valverde, Varane
Antrenor: Zinedine Zidane

Vezi și:

EIBAR - BARCELONA 0-3 // VIDEO + FOTO Catalanii urcă provizoriu pe locul 1! Messi, Suarez și Griezmann au adus victoria

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!