Liga Campionilor

VIDEO + FOTO Momente de groază în Youth League! Fanii greci au intrat pe teren și i-au umplut de sânge pe nemți » Marius Avram a oprit meciul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 22 October 2019

Meciul din Youth League, dintre Olympiakos U19 și Bayern Munchen U19 a fost oprit timp de jumătate de oră în minutul 84, după ce huliganii greci au intrat pe teren.

În minutul 84 al meciului arbitrat de Marius Avram, aproximativ 30 de fani greci mascați au intrat pe teren cu bâte și torțe, atacându-i pe suporterii rivali, care au avut nevoie de intervenția medicilor!

Pozele publicate de presa din Grecia sunt extrem de violente și îi arată pe fanii nemți însângerați și cu capetele sparte. Meciul a fost oprit timp de 30 de minute. Bayern s-a impus cu 4-0, scor stabilit din minutul 74.

Vezi și:

FOTO Bătăie generală provocată de Silviu Bălace la un meci din Liga 5! A sărit gardul și a lovit un suporter