Liga 4

Meci oprit în România, după ce o arbitră a fost bătută de un jucător

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 24 October 2019

Miercuri, 23 octombrie, în Liga 4 din Vâlcea a avut loc un incident grav. Meciul dintre Viitorul Valea Mare și Viitorul Pășești Măglași a fost întrerupt în minutul 39, după ce arbitrul a fost lovit.

La scorul de 1-0 pentru Valea Mare, arbitrul meciului, Alisa Neață, a fost lovită de jucătorul echipei adverse Bogdan Cotea, după ce acesta a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Arena Vâlceană scrie că a fost apelat numărul de urgență 112. Conform sursei citate, Neață a fost transportată la spitalul din Drăgășani.

Mai mult, conform sursei citate, același jucător l-a bruscat pe arbitrul asistent Mihai Schianu în anul 2015 și l-a alergat pe „centralul” Marius Dincă la meciul cu Brezoi, care a fost întrerupt după 45 de minute.

Vezi și:

EXCLUSIV Lovitură dată de Steaua! Marcel Răducanu vrea să vină la CSA: „Am vorbit cu Talpan. O să vin la București” + Pregătește revoluția în Ghencea

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!