Europa League

RENNES - CFR CLUJ 0-1 // Ilie Dumitrescu: „N-aș vrea să fiu în pielea lui Dan Petrescu! Trebuie să apreciem punctele luate”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 24 October 2019

Ilie Dumitrescu (50 de ani) a comentat victoria CFR-ului cu Rennes, scor 1-0, din grupele UEFA Europa League.

• Vezi AICI clasamentul grupei E
  • CFR Cluj are 6 puncte după 3 meciuri și e pe locul 2. Lider e Celtic cu 7 puncte
  • CFR Cluj - Rennes se joacă pe 7 noiembrie, de la 19:55

Dumitrescu a dorit să sublinieze că, deși Rennes a jucat o repriză întreagă în 8 oameni de câmp, nu a fost vorbă despre o victorie facilă.

„CFR a jucat foarte inteligent în prima repriză. Trebuie să apreciem aceste 3 puncte mai mult decât orice. Am văzut că o echipă care joacă în 8 oameni nu poate fi subordonată. Este o victorie imensă!

Aveam 2 oameni în plus, dar în niciun moment n-am reușit să facem pressing. N-am reușit să ținem de minge, să avem o posesie prelungită în așa fel încât să punem în pericol poarta adversă. N-aș vrea să fiu în pielea lui Dan Petrescu”, a declarat Dumitrescu la TV Digi Sport.

Rennes - CFR Cluj 0-1

• A marcat: C. Deac 9'
  • Vezi AICI VIDEO
  • Cartonașe roșii: Susic 81'/ Mendy 5', Camavinga 46'

VEZI ȘI:

RENNES - CFR CLUJ 0-1// VIDEO + FOTO CFR, victorie cu ochii vineți! Repriză secundă PENIBILĂ: echipa lui Dan Petrescu, incapabilă să domine o adversară rămasă în 8 oameni de câmp

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!