Liga 2

CSM REȘIȚA - UTA ARAD 2-3 // FOTO+VIDEO Astra o să îl vrea înapoi! Romario Moise a înscris golul anului în Liga 2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 27 October 2019

UTA Arad a câștigat în prelungiri meciul cu CSM Reșița (3-2) din etapa a 14-a a Ligii 2, datorită unei super execuții a lui Romario Moise (24 de ani).

În minutul 90+2, la scorul de 2-2, Romario Moise i-a lăsat mască pe toți cei prezenți în Valea Domanului. Nu doar că a adus cele trei puncte echipei sale, ci a și făcut-o într-un mare fel.

Mijlocașul împrumutat de la Astra Giurgiu a marcat de pe linia careului mare, din foarfecă și nici lui nu i-a venit să creadă ce execuție a reușit. Portarul reșițenilor n-a avut răspuns, iar colegii au fugit să îl felicite pe Romario Moise. Antrenorul Laszlo Balint a respirat ușurat.

Această victorie o duce pe UTA pe locul 2 în clasamentul Ligii 2. UTA are 26 de puncte, cu unul mai puțin decât liderul CS Mioveni, deși arădenii au trei meciuri în minus, amânate.

VEZI ȘI:

LIGA 2, etapa #14 // UTA e pe locul 2 cu 3 meciuri amânate! FOTO Surprize mari: Rapid, egal cu Ripensia, liderul Mioveni pierde pentru prima dată » Rezultatele + clasamentul actualizat

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!