Cupa Romaniei

U CLUJ - FCSB 0-1 // NOTE GSP: Florin Tănase, cel mai slab de pe teren » Ce notă a primit portarul Andrei Vlad

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 30 octombrie 2019

FCSB s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei României, după o victorie chinuită, 1-0 cu U Cluj (Detalii AICI).

După un început bun și golul din minutul 12, jocul celor de la FCSB a fost tot mai slab, clujenii având mai multe ocazii de a egala. În partea a doua, FCSB a anihilat atacurile adverse, dar a ratat șansa de a face 2-0 și a scăpa de emoții.

Andrei Vlad a fost cel mai bun jucător de pe teren. Portarul a avut mai multe intervenții salvatoare, una chiar în minutul 90, la foarfeca lui Kay.  Acesta a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor.  Evoluții bune au avut și Ioan Hora, marcatorul golului, și Olimpiu Moruțan. Ambii au luat 7.

Căpitanul Florin Tănase, care a ratat un penalty în minutul 90, a fost cel  mai slab de pe teren, fiind notat cu 4. Bogdan Vintilă, antrenorul de la FCSB, și Adrian Falub, tehnicianul celor de la U Cluj, au luat nota 7.

Andrei Vlad, omul meciului: „Puteți să dați în mine, nu e nicio problemă!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!