Handbal

SCM RM. VÂLCEA - BUDUCNOST 20-21 // VIDEO Campioana României pierde la limită în grupele Ligii Campionilor! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 01 November 2019

SCM Rm. Vâlcea a pierdut meciul cu Buducnost, scor 20-21, în etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana României a început extrem de slab partida, fără replică la primele 4 goluri ale adversarelor. Oltencele au strâns scorul, dar au căzut din nou în finalul reprizei. Deficitul la pauză a fost de 3 goluri.

Publicul fanatic din sala Polivalentă a dat semnalul revenirii. Vâlcea a preluat conducerea, a condus cu 20-19, dar a clacat complet în final. Atacurile din ultimele minute au fost chinuite, jucătoarele antrenate de Florentin Pera nu au mai izbutit să arunce spre poartă, iar calificarea în faza următoare a competiției depinde de meciul din Germania, cu Bietigheim.