CRAIOVA - DINAMO 4-1 // FOTO Unde e VAR-ul când ai nevoie de el!? Decizii controversate luate de Marius Avram

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 04 November 2019

Fază controversată în Craiova - Dinamo încă din minutul 11, când golul lui Robert Moldoveanu (20 de ani, atacant) a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Moldoveanu a reușit să-l învingă cu o lovitură de cap pe portarul Pigliacelli, după o centrare foarte bună a lui Dan Nistor, însă brigada condusă de Marius Avram a dictat ofsaid.

Faza a fost una la milimetru, dar ar fi putut fi rezolvată însă fără probleme de sistemul VAR, care va fi introdus abia din sezonul viitor și în Liga 1 (Detalii AICI)

Captură TV Telekom Sport

CRAIOVA PUTEA PRIMI UN PENALTY

În minutul 66, Andrei Ivan centrează, iar mingea sa se duce în brațul lui Mihai Popescu. Avram a lăsat jocul să continue.

Fostul arbitru internațional Cristi Balaj a comentat faza: „Decizia mai aproape de adevăr este acordarea loviturii de pedeapsă”, a spus acesta la TV Telekom Sport.

În cele din urmă, Craiova a câștigat meciul cu Dinamo, scor 4-1.

VEZI ȘI:

ASTRA - POLI IAȘI 4-0 // Cronică de Eduard Apostol: „Operă de artă”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!