Liga Campionilor

ATALANTA - MANCHESTER CITY 1-1 // FOTO Guardiola a terminat meciul cu un jucător de câmp în poartă: cum au ajuns mănușile în mâinile lui Walker și cum s-a descurcat fundașul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 07 noiembrie 2019

Atalanta și Manchester City au terminat la egalitate, scor 1-1, în grupele Ligii Campionilor. Finalul partidei a găsit-o pe campioana Angliei cu un portar improvizat, fundașul dreapta Kyle Walker (29 de ani).

Brazilianul Ederson, portarul titular al lui City, a acuzat probleme medicale și a fost înlocuit la pauză cu Claudio Bravo. În minutul 81, portarul din Chile a fost nevoit să faulteze din postura de ultim apărător, din cauza unei greșeli comise de Gundogan. A văzut cartonașul roșu.

După minute bune de confuzie, Kyle Walker a intrat între buturi. A blocat în doi timpi lovitura liberă executată de Malinovsky, apoi a mai atins mingea o singură dată până la final, pe o lansare în adâncime a italienilor.

VEZI ȘI:

EUROPA LEAGUE, Guimaraes - Arsenal 1-1 // „Tunarii” continuă forma slabă! Cum arată clasamentul în grupa F

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!