HERMANNSTADT - VIITORUL 1-1 // Gică Hagi anunță curățenia la Viitorul: „Ușor, ușor ne vom despărți. Eu stau să îi aștept să alerge?” » Cine e vizat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 noiembrie 2019

Viitorul a remizat în deplasarea cu FC Hermannstadt, scor 1-1. Gică Hagi și-a criticat dur jucătorii și anunță schimbări masive în iarnă. Ex-dinamovistul Cosmin Matei (28 de ani), adus în toamnă, este printre cei vizați.

„Bine că a venit pauza competițională. Trebuie să schimbăm multe lucruri. Ușor, ușor ne vom despărți de unii dintre ei. Facem curățenie că vine iarna. Fiecare meci de acum va fi un test pentru ei. Cine vrea să rămână la Viitorul trebuie să îmi demonstreze.

Suntem singurii care au bătut-o pe CFR de două ori în acest sezon, am vorbit aseară cu Dan Petrescu, l-am felicitat şi mi-a zis: »Hai, lasă, că până acum ce mi-ai făcut». Atunci cum au putut să joace băieţii mei? Sunt alţi jucători? Ce înseamnă asta? O dată joci, o dată nu mai joci. Eu stau să-i aştept pe ei sa alerge?”, a declarat Gică Hagi la conferința de presă.

„Lui Gabi Iancu n-am ce să-i reproşez. E singurul care a încercat să pună pericol, a atacat poarta, pe ceilalţi din atac nu i-am văzut pe acolo. Matei, în prima repriză, numai pase înapoi, iar poarta era în partea cealaltă”
- Gică Hagi

Vezi și:

HERMANNSTADT - VIITORUL 1-1 // Iuliu Mureșan îl acuză pe Gică Hagi: „Scandalagiii influențează arbitrii! Știți ce a făcut la pauză în hol aici?”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!