FC BOTOȘANI - FCSB 0-2 // NOTE GSP Bogdan Planic, repetentul din echipa lui Vintilă! Doi jucători de 4 și în formația moldovenilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 10 noiembrie 2019

FC Botoșani a primit vizita celor de la FCSB, sâmbătă, în cadrul etapei #16 din Liga 1. Moldovenii au pierdut întâlnirea cu „roș-albaștrii”, scor 0-2.

Cele mai mari note din tabăra echipei antrenate de Bogdan Argeș Vintilă au fost primite de Florin Tănase și Coman - marcatorul primului gol al meciului - aceștia fiind notați cu 8 și clasându-se de asemenea peste toți fotbaliștii de pe teren.

Harlem Gnohere, cel care a intrat imediat după pauză și a securizat victoria „roș-albaștrilor”, trecându-și numele pe lista marcatorilor în minutul 74, a primit nota 7 din partea Gazetei Sporturilor, al doilea cel mai mare calificativ din totalul de 28 de jucători, alături de Cristi Bălgrădean.

4a fost nota primită de Bogdan Planic, sârbul fiind eliminat în minutul 63. Asemenea au fost notați și doi fotbaliști de la Botoșani: Eduard Pap și Hamidou Keyta

VEZI ȘI:

FC BOTOȘANI - FCSB 0-2 // FOTO+VIDEO Moda în antrenorat: Bogdan Vintilă » A patra victorie consecutivă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!