DINAMO - CFR CLUJ 0-0 // „Câinii” au jucat la egal! Dusan Uhrin: „Ne-am temut de rezultat în repriza secundă”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 10 noiembrie 2019

Dusan Uhrin, antrenorul lui Dinamo, a analizat egalul cu CFR Cluj, 0-0, și s-a declarat mulțumit de jocul prestat de jucătorii săi.

„Am jucat bine în prima repriză. În repriza a doua a început să fie frică de rezultat. A fost un meci dificil pentru noi. CFR Cluj este o echipă bună. Noi nu am vrut să pierdem azi! Asta a fost foarte important pentru noi. Cred că rezultatul este bun în aceste condiții

Sper ca la meciul următor să jucăm mai bine. Totuși, am făcut egal cu CFR. E un rezultat bun pentru noi, mai ales că CFR nu a marcat. Avem un drum dificil până în play-off. Fiecare meci e greu. Trebuie să jucăm mai bine și să urcăm în clasament”, a declarat Dusan Uhrin la Look Sport.

Vezi și:

FOTO + VIDEO Antireclamă fotbalului! Şi arbitrajului » Dinamo și CFR Cluj, egal plictisitor în derby-ul etapei