Nationala

SPANIA - ROMÂNIA // FOTO Penalty refuzat pentru România! Florinel Coman, faultat în careu de Dani Carvajal

Articol de Marius Mărgărit  —  Monday, 18 November 2019

În prima repriză a meciului Spania - România, din preliminariile EURO 2020, „tricolorii” au avut un penalty refuzat de către arbitrul Aleksei Kulbakov, din Belarus.

În minutul 28, la 1-0 pentru spanioli, Florinel Coman a preluat o minge la marginea careului, puțin în interiorul suprafeței de pedeapsă.

Mijlocașul ofensiv a fost atacat din spate de Carvajal, care i-a luat mai întâi picioarele fotbalistului român. mânului, Deși faultul a fost evident și s-ar fi impus acordarea unui penalty, Aleksei Kulbakov a decis ca jocul să continue, în ciuda protestelor jucătorilor români și ale lui Cosmin Contra.

VEZI ȘI:

SPANIA - ROMÂNIA // FOTO Răzvan Burleanu, pressing la Gică Hagi în timpul meciului cu Spania? Cei doi, în tribune pe „Wanda”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!