Liga Campionilor

LIGA CAMPIONILOR, Real Madrid - PSG // FOTO A arătat „roșu” și penalty, dar s-a răzgândit după ce a consultat VAR

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 26 noiembrie 2019

Real Madrid putea rămâne în 10 oameni în prima repriză a meciului cu PSG (1-0 la pauză) și risca să fie egalată din penalty dacă nu ar fi fost asistența VAR. În cele din urmă, scorul final a fost 2-2.

Pe finalul primei reprize, la scorul de 1-0 pentru Real Madrid, arbitrul portughez Dias Soares a dictat lovitură de pedeapsă pentru PSG, după un fault al lui Courtois asupra lui Icardi. De asemenea, „centralul” i-a arătat cartonașul roșu portarului.

Courtois vede cartonașul roșu // Foto: Reuters

VAR a intervenit și a lămurit faza. Astfel, arbitrul a văzut reluările și a întors faza, sesizând un fault premergător, la centrul terenului, comis de Idrissa Gueye asupra lui Marcelo.

Marcelo e faultat la centrul terenului și arbitrul întoarce faza

Vezi și:

LIGA CAMPIONILOR // VIDEO Autogol caraghios în Rusia, în meciul dintre Lokomotiv Moscova și Leverkusen!

Vezi AICI toate rezultatele serii din Liga Campionilor!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!