FOTO Două momente tensionate în Gaz Metan - Voluntari! Medieșenii au cerut penalty + Bergodi s-a certat cu omologii de banca adversă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 decembrie 2019

Gaz Metan a acuzat un penalty neprimit în finalul primei reprize din meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari. Medieșenii s-au impus în cele din urmă, scor 1-0.

În minutul 42, Darius Olaru a preluat mingea în careu și a căzut în momentul în care a fost atacat de un adversar. Arbitrul Cătălin Buși a fluierat și a arătat punctul cu var, însă a revenit imediat asupra deciziei și i-a acordat cartonașul galben lui Olaru pentru simulare. Reluările arată că „centralul” a avut dreptate să nu dea 11 metri.

Un alt moment important a avut loc la pauza meciului. Cristiano Bergodi, antrenorul Voluntariului, s-a contrat dur cu secundul lui Edward Iordănescu, Flavius Boroncoi. Cei doi și-au aruncat vorbe grele, însă au fost despărțiți de Iordănescu Jr.

Vezi și:

Fortes și Pigliacelli, în dizgrația lui Pițurcă: „Nu poţi să vii să baţi un jucător român”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!