Academica Clinceni - FC Hermannstadt 1-1 // Eugen Neagoe: „Băieții au făcut un meci fantastic”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 04 decembrie 2019

Eugen Neagoe (52 de ani), antrenorul lui FC Hermannstadt, a oferit declarații la finalul meciului cu Academica Clinceni, scor 1-1.

„A fost un meci greu, așa cum ne așteptam. A fost dificil și pentru noi și pentru adversari. Prima repriză am controlat-o, adversarul nici nu a ajuns în careul nostru, nu ne-a pus nicio problemă. Este la fel de adevărat că nici noi nu ne-am creat foarte multe situații.

După ce am arătat în ultimele minute, cred că este rezultatul corect. La golul lor, ne-a prins cu un om mai puțin pe teren. Este păcat, pentru că băieții au făcut un meci fantastic. Dar acesta este fotbalul. Dacă nu dai mai multe goluri decât adversarul, nu câștigi”, a declarat Neagoe, la TV Digi Sport.

VEZI ȘI:

FCSB // Nu scapă nimeni » Gigi Becali, anunț revoluționar: „Vor pleca 13 jucători!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!