CFR CLUJ - SEPSI 1-0 // FOTO Două greșeli mari de arbitraj în victoria campioanei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 04 decembrie 2019

CFR Cluj a câștigat meciul cu Sepsi de pe teren propriu, scor 1-0. Brigada de arbitri condusă de Andrei Chivulete a comis două greșeli mari.

CFR Cluj a început în forță înfruntarea de pe arena „Dr. Constantin Rădulescu”. Eforturile trupei lui Dan Petrescu păreau să dea roade în minutul 6, când Omrani a șutat de la 10 metri, iar mingea deviată de Rondon a intrat în poartă.

„Centralul” Andrei Chivulete a anulat însă reușita, pentru un ofsaid indicat de asistenul Vladimir Urzică. Decizia este una la limită. Reluările arată că fundașul central Hrvoje Barisic este pe aceeași linie cu atacantul campioanei.

Barisic, încercuit în dreapta imaginii, îl scoate din ofsaid pe Rondon, încercuit în stânga imaginii FOTO: Captură @TV Telekom Sport

Golul a fost marcat din ofsaid

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 86 de Vinicius. Fundașul central al campioanei a scăpat din marcaj și a reluat cu capul, dar reluările au arătat că în momentul centrării, umărul lui Vinicius era în fața liniei apărătorilor covăsneni.

Vezi și:

Gică Hagi acuză direct LPF: „Eu zic că există rea intenție... Nu poți să înțelegi asta?”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!