Handbal

ROMÂNIA - RUSIA 18-27, CORESPONDENȚĂ GSP DIN JAPONIA // VIDEO Denisa Dedu: „Au fost niște decizii ale arbitrilor pe care nu le-am înțeles”

Articol de Dan Udrea  —  duminică, 08 decembrie 2019

România a pierdut meciul cu Rusia, scor 18-27, primul din faza grupelor principale de la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia, și nu mai are șanse la medalii. Denisa Dedu (25 de ani) s-a declarat nemulțumită de arbitraj.

• România - Suedia (marți, ora 13:30) și România Japonia (miercuri, ora 11:00) sunt celelalte partide pe care le avem de disputat în Main Round;
  • GSP e singura redacție din România care a trimis o echipă de jurnaliști la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia. Dan Udrea și Cristi Preda (foto) transmit de la fața locului detalii

„Le-am ținut piept în prima repriză. După pauză au fost niște decizii ale arbitrilor pe care nu prea le-am înțeles. Îmi pare rău că am pierdut, dar mă bucur că am luptat. Mai avem două meciuri și ne vom concentra să le câștigăm.

Probabil am făcut niște greșeli, am pierdut niște mingi ușoare și le-am lăsat să vină pe contraatac. Au venit în momente importante pentru noi, în care eram pe val.

40 de minute am făcut o apărare bună. Trebuie să jucăm așa în continuare, să fim mai atente”, a declarat Dedu.

VEZI ȘI:

Cronica meciului dintre România și Rusia, semnată de Dan Udrea, jurnalistul GSP.ro prezent alături de națională în Japonia

Ryde face un anunț devastator despre Neagu: „Sper să-și revină, altfel nu o să joace cu Suedia!”