ASTRA - CRAIOVA 1-0 // Proteste ale gazdelor » De ce a fost anulat golul lui Budescu din minutul 39

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 08 decembrie 2019

Astra - CS Universitatea Craiova, duel încheiat 1-0, cel mai tare duel al etapei din Liga 1, a adus o fază care a stârnit nemulțumirea giurgiuvenilor în prima repriză.

În minutul 39, Alibec a fost faultat în apropierea careului oltenilor. Denis s-a grăbit să execute, într-o încercare de a păcăli apărarea alb-albaștrilor, i-a pasat lui Budescu și acesta a înscris în poarta lui Laurențiu Popescu cu o execuţie la colțul scurt.

Arbitrul Andrei Chivulete a anulat golul gazdelor, spre nemulțumirea acestora. Reluările TV au lămurit motivul: mingea s-a mișcat în momentul în care Alibec a executat lovitura liberă. Iar Chivulete apucase să fluiere înainte ca Budescu să trimită în plasă.

Vezi AICI toate detaliile de la partida Astra - Craiova!

Joci constant la pariuri? Avem un test pentru tine – răspunsurile sunt foarte importante!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!