ASTRA - CRAIOVA 1-0 // Victor Piţurcă: „Am intrat în depresie. M-am obişnuit cu înfrângerile”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 08 December 2019

Victor Piţurcă (63 de ani), antrenorul celor de la CS Universitatea Craiova, şi-a criticat jucătorii la finalul partidei cu Astra Giurgiu, 0-1.

„Nu ştiu dacă se poate vorbi de o criză. Am ratat, dar fotbalul se joacă pe goluri. Tot noi am controlat şi repriza secundă. Am intrat într-o depresie fotbalistică şi am jucat la întâmplare. A avut Astra vreun ritm? Nu se pune problema de aşa ceva. Astra s-a apărat, cum a făcut mereu. A fost vorba de circulaţia mingii, de ultima pasă.

Am avut oportunităţi să marcăm în prima repriză, dar n-am făcut-o şi s-a întâmplat ce s-a întâmplat. Nu sunt nervos, sunt supărat. De ce aş fi nervos? M-am obişnuit cu înfrângerile la Craiova, nu mai sunt nervos. Mai sunt două jocuri şi trebuie să obţinem toate punctele.

Concluzia e una singură: jucăm, ne dominăm adversarii, dar nu reuşim să marcăm. Nu sunt mulţumit de nimeni în momentul când pierd. Ivan a avut o problemă, aş fi început cu el titular”, a spus Piţurcă, la Look Sport.

4 înfrângeriare Piţurcă în mandatul său de la CS Universitatea Craiova

Vezi AICI toate detaliile de la partida Astra - Craiova!

Joci constant la pariuri? Avem un test pentru tine – răspunsurile sunt foarte importante!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!