Liga Campionilor

NAPOLI - GENK // VIDEO Ianis Hagi, faza serii în Liga Campionilor! Dribling de senzație în fața lui Kostas Manolas

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 11 December 2019

Genk a pierdut clar meciul cu Napoli, 0-4, în ultima etapă din grupele UEFA Champions League.

Mijlocașul Ianis Hagi, 21 de ani, a intrat în minutul 72, dar s-a făcut remarcat imediat. Patru minute mai târziu Ianis Hagi a oferit un moment sclipitor în careul lui Napoli.

Decarul român a primit o pasă în careu șil-a depășit ușor de fundașul Kostas Manolas, trecând mingea printre picioarele acestuia. Ulterior, atacul belgienilor a fost oprit de fundașii italienilor.

Vezi AICI VIDEO cu faza reușită de Ianis Hagi

Genk a terminat grupa E pe locul 4, obținând un singur punct. Liverpool și Napoli s-au calificat în faza următoare a Ligii Campionilor, iar RB Salzburg a terminat pe 3.

Match Preview Bayern Munchen - Tottenham, cel mai tare meci al serii în UCL

VEZI ȘI:

Napoli - Genk // VIDEO Gafă uriașă comisă de Maarten Vandevoordt, portarul de 17 ani al oaspeților

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!