LIVERPOOL - WATFORD 2-0 // VIDEO „Cormoranii” sunt de neoprit în Premier League! Mohamed Salah, gol superb, cu călcâiul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 decembrie 2019

Liverpool continuă parcursul impresionant din Premier League, „cormoranii” învingând-o azi pe Watford, scor 2-0, în etapa #17 din Premier League.

Formația lui Jurgen Klopp, antrenorul care tocmai ce și-a prelungit contractul până în 2024, n-a întâmpinat probleme împotriva codașei din Anglia. Mohamed Salah a deschis scorul în minutul 37, înscriind printr-o execuție de efect din interiorul careului.

Tot egipteanul a stabilit scorul final al partidei în minutul 90, când a înscris elegant, cu călcâiul, după o pasă venită de la Origi.

Liverpool rămâne neînvinsă după 17 etape, „cormoranii” având un bilanț impresionant: 16 victorii și un singur rezultat de egalitate. „The Reds” au acum 10 puncte peste urmăritoarea Leicester și nu mai puțin de 17 față de Manchester City, echipă care are însă un meci mai puțin.

Vezi și:

LIVERPOOL // Takumi Minamino, jucătorul-surpriză pe care Klopp vrea să-l aducă în iarnă » Interesul „cormoranilor” se confirmă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!