Stranieri

Genclerbirligi - Goztepe 3-1 // VIDEO Bogdan Stancu, „dublă” de senzație, cu gol din foarfecă! E pe primul loc în topul marcatorilor din Turcia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 decembrie 2019

Bogdan Stancu a reușit o „dublă” de senzație în campionatul Turciei, în meciul pe care Genclerbirligi l-a disputat azi cu Goztepe. Echipa românului s-a impus cu 3-1.

Atacantul de 32 de ani a deschis scorul pentru Genclerbirligi în minutul 30, cu o lovitură de cap perfect plasată, ajungând la cel de-al cincilea meci consecutiv cu gol marcat în prima ligă din Turcia.

În minutul 67, Stancu a izbutit „dubla”: a marcat printr-o „foarfecă” de senzație din interiorul careului.

După reușitele din partida de azi, Stancu a ajuns la 10 goluri stagionale, fiind cel mai bun marcator din Turcia.

• Sursă foto: Twitter Tribun Dergi

Vezi și:

Ionuț Radu mai are de așteptat până să-l înlocuiască pe Handanovic » Luca Castellazzi: „E important să joace titular și să acumuleze experiență”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!