Viitorul - FCSB 0-2 // FOTO Atac înfiorător: Andrei Artean și-a înfipt crampoanele în Dennis Man! Era de „roșu”?

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 15 decembrie 2019

În minutul 15 al meciului dintre Viitorul și FCSB, la 0-0, Andrei Artean (26 de ani, mijlocaș ofensiv) l-a călcat cu crampoanele pe Dennis Man (21 de ani, extremă dreapta), undeva în zona de la mijlocul terenului.

Arbitrul Radu Petrescu i-a acordat doar cartonaș galben lui Artean, deși pe imagini se observă clar duritatea atacului din partea fotbalistului lui Gheorghe Hagi. Man era la pământ când Artean a venit cu piciorul drept și și-a proptit crampoanele în spatele fotbalistului roș-albastru.

La 14 minute de la respectiva fază, Hagi l-a schimbat pe Artean, introducându-l pe Paul Iacob.

În final, FCSB a reușit s-o învingă pe Viitorul, scor 2-0, grație golurilor marcate de Aristidis Soiledis '22 și Florinel Coman '45.

• Capturi TV Telekom Sport

VEZI ȘI:

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - HERMANNSTADT 1-1 // VIDEO Remiză de la 11 metri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!