VIITORUL - FCSB 0-2 // Ilie Dumitrescu, impresionat la pauză: „Rar se întâmplă așa ceva pe terenul Viitorului” » 4 remarcați

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 15 December 2019

Ilie Dumitrescu (50 de ani) a rămas plăcut impresionat de jocul etalat de FCSB în prima repriză a partidei cu Viitorul. Roș-albaștrii au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, 2-0, după reușitele lui Soiledis și Coman. Roș-albaștrii și-au menținut avantajul până la final.

Florinel Coman, marcatorul golului secund, Dennis Man, dar și Ovidiu Popescu și Dragoș Nedelcu au fost oamenii care i-au atras atenția lui „Mister”.

„Spuneam înainte de meci că FCSB are o formulă interesantă. Impresionant a fost jocul extremelor Dennis Man și Florinel Coman.

De asemenea, Ovidiu Popescu și Dragoș Nedelcu au recuperat foarte mult. Rar e vreo echipă care să domine pe terenul Viitorului, ceea ce FCSB a făcut. Florinel Coman a fost omul reprizei”, a declarat Ilie Dumitrescu, la TV Digi Sport.

Urmărește AICI partida Viitorul - FCSB!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!