GSP special   •   Diverse   •   hyperloop

VIDEO Hyperloop, noua „jucărie” a lui Elon Musk » Metrou cu viteza de 400km pe oră în 2020: unde va funcționa

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 29 decembrie 2019

Producătorul mașinilor electrice Tesla, Elon Musk, a anunțat că sistemul de transport hyperloop va deveni operaţional din anul 2020.

Acesta presupune circulația trenului prin levitație magnetică, eliminându-se frecarea roților de șine și crescând simțitor viteza.

„The Boring Company finalizează primul tunel comercial din Las Vegas, care va porni de la Las Vegas Convention Center până la Strip”, a scris Elon Musk pe Twitter.

Compania a finalizat tunelul prototip, care este situat în Hawthorne, California, iar alte proiecte în curs de desfăşurare includ The Chicago Express Loop şi East Coast Loop, de la Washington DC la Baltimore.


Elon Musk face o afirmație-șoc: „Știți de ce aveți nevoie pentru a lucra la Tesla?”

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.